Торговий автомат для продажу квитків (TVM)

Машина для продажу квитків , також відома як торговельний автомат для продажу квитків (TVM) , є торговою автоматикою, яка випускає квитки . Наприклад, автобусні квитки відправляють квитки на залізничні вокзали , транзитні квитки на станції метро та трамвайні квитки на деяких трамвайних зупинках та в деяких трамваях. Типова транзакція складається з користувачів, які використовують інтерфейс відображення, щоб вибрати тип та кількість квитків, а потім вибрати спосіб оплати готівкою , кредитною / дебетовою карткою або смарт- карткою . Квиток або квитки друкуються та видаються користувачеві.

Щоб заохотити використання квиткових машин та зменшити потребу продавців, ціни на машини в деяких випадках можуть бути нижчими, ніж у лічильниках квитків.

У багатьох країнах, де поїзди та міські транспортні квитки діють переважно на систему честі (із застосуванням роумінгових інспекторів або провідників), на станціях (або в транспортних засобах) є машини для підтвердження квитків. Це стосується ситуації, коли хтось купує квиток заздалегідь і вирішує використати це пізніше. Як правило, квиток призначений у часі, щоб визначити його термін дії. Найпоширенішою проблемою є забуття перевірки, а потім штрафування, як якби у вас взагалі не було квитка.

Машини для продажу квитків, які не обслуговуються або приймають "лише точні зміни", призводять до збитків для постачальників транспортних засобів. Наприклад, машини для продажу квитків на трамваї в Мельбурні часто вичерпуються, коли пасажири використовують вищий коефіцієнт монети 2 і 50 кілограми, знищуючи квиткову машину дрібних монет (10с, 20с). Пасажирам не потрібно купувати квитки на трамваях, коли квиткові машини закінчуються змінами.

Такі машини, як правило, не використовуються в Сполучених Штатах. Майже всі американські масові транзитні мережі, що працюють в системі честі, сподіваються, що їхні користувачі куплять квитки безпосередньо перед використанням; Регулярні всадники можуть уникнути таких незручностей, коли купує період проходить заздалегідь (часто з тих же машин, що продають щоденні або одноразові квитки). Проте останнім часом жменька регіональних залізничних систем, таких як Metrolink , прийняли використання валідаційних машин для принаймні деяких типів квитків.

Машини квитків часто використовуються в автостоянці, а також тих, хто видає безкоштовні квитки - наприклад, ті, що стосуються віртуального чергування .